SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

VYČISTIME SI LABOREC - AKCIA PRI PRÍLEŽITOSTI SVETOVÉHO DŇA ZEME 22.4.2013

 11.01.2017

Lorem ipsum dolor sit amet, id harum volutpat suscipiantur vim, duo sonet adipisci comprehensam ex. Mei et vero constituto, brute feugait alienum eam et.

Vyčistime si Laborec 
Akcia pri príležitosti Svetového dňa zeme 
22. apríl 2013 


Pri príležitosti Svetového dňa zeme, ktorý si každoročne pripomíname dňa 22. apríla vyhlasuje Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky, Správa Chránenej krajinnej oblasti Východné Karpaty v Medzilaborciach dobrovoľnú akciu zameranú na prečisťovanie brehov vodného toku Laborec. Prečisťovanie bude zamerané na zber komunálneho odpadu a monitoring divokých skládok popri vodnom toku Laborec. 

Do akcie sa zapojí celkovo 13 obcí 

Obce Kochanovce, Veľopolie, Ľubiša, Hankovce, Koškovce, Hrabovec nad Laborcom, Brestov nad Laborcom, Radváň nad Laborcom, Volica, Čabiny, Krásny Brod, mesto Medzilaborce a Habura do akcie zapoja pracovníkov pridelených na aktivačné práce. Pomoc pri zbere odpadu prisľúbili aj školy v Koškovciach, Čabinách, ZŠ Duchnovičova v Medzilaborciach a vítaný sú aj ďalší školou povinný dobrovoľníci. 

Priebeh akcie 

Akcia začína dňa 22 apríla 2013 (pondelok) o 8.00 hod. 
potrvá podľa možností a vývoja počasia do konca týždňa 
26. apríla (piatok) 

Dobrovoľníci sa dostavia v deň konania akcie na obecný úrad každej obce, ktorá sa do akcie zapojila. Dobrovoľníkom budú pridelené vrecia a rukavice, ktoré obciam poskytne Správa CHKO Východné Karpaty. Každá obec bude zodpovedať za zber odpadu na úseku Laborca vo vlastnom katastri. 

Sústredenie odpadu ako aj následne naloženie s odpadom bude realizované podľa pokynov jednotlivých starostov obcí pri zahájení akcie. 

Priebeh akcie, množstvo nazbieraného odpadu budú priamo v teréne monitorovať pracovníci Správy CHKO. V rámci akcie budú v teréne zaznamenávané divoké skládky odpadu, ktoré po ich lokalizácii budú nahlásené priamo na obci. Touto cestou prosíme, aby sa do akcie zapojilo čo najviac dobrovoľníkov, ktorým stav vodného toku Laborec nie je ľahostajný. 

Štátna ochrana prírody SR, Správa CHKO Východné Karpaty, Duchnovičova 535, 098 01 Medzilaborce. Kontakt: 057/ 748 0291 
Kontaktná osoba k akcii: Ing. Macková Anna (0903 298 307) 

Zoznam aktualít: